Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
novej generácie

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Oddelenie poskytuje špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Oddelenie komplexne využíva prostriedky v oblasti diagnostiky, liečby s cieľom maximálnej možnej obnovy a zachovania zdravia, zlepšenia telesných funkcií a pracovných schopností.

Príjem na oddelenie sa realizuje na základe odporúčania lekára ambulancie FBLR, ale aj prekladmi z iných oddelení. Indikáciou na hospitalizáciu sú dodiferencované lézie centrálneho a periferného mononeurónu so schopnosťou absolvovať intenzívnu rehabilitačnú liečbu, funkčné poruchy pohybového systému, poruchy pohybového aparátu následkom zápalových, degeneratívnych a trumatických príčin, stavy po amputáciach a operáciach pohybového aparátu, interné ochorenia s odozvou na pohybovo -svalovom aparáte s ustálenou klinickou a humorálnou aktivitou.

Kapacita oddelenia je 20 lôžok. Izby pacientov sú dvoj a trojlôžkové, so štandardným vybavením. Pre pacientov sú k dispozícií tri nadštandardné dvojposteľové izby bunkového typu.  Na oddelenie je bezbariérový prístup dvoma výťahmi.

Denný stacionár FBFL poskytuje komplexnú fyziatricko- rehabilitačnú a farmakologickú liečbu, je umiestnený v ambulantnej časti pracoviska na 1. poschodí pavilónu A – poliklinickej časti. Príjem pacientov prebieha cestou ambulancie FBRL na odporučenie lekára fyziatra.
Ambulantná časť poskytuje rehabilitačné procedúry pre pacientov, pri ktorých nie je nutná hospitalizácia.

Liečebné možnosti/Výkony

Na úseku fyzikálnej terapie na základe prístrojového vybavenia sa poskytuje v rámci elektroterapie aplikácia elektroterapie nízkofrekvenčnými a strednofrekvečnými prúdmi, liečba ultrazvukom, elektrostimulácia, elektrodiagnostika, magnetoterapia a TENS. Zároveň poskytuje parafínové zábaly, vírivky, biolampu, laseroterapiu a plynové injekcie. V oblasti fototerapie aplikuje liečbu biolampou a soluxom. Hydroterapia je zastúpená čiastkovým vírivým kúpeľom.

Z masáži sa prevádza klasická masáž, reflexná masáž a lymfodrenáž. Pri poúrazových a vertebrogénnych ochoreniach využíva mäkké a mobilizačné techniky, antigravitačnú relaxáciu, postizometrickú relaxáciu, Kaltenbornovú metodiku, Vojtovu reflexnú lokomóciu, školu chrbta, cvičenie na nestabilných plošinách, na fit- Bobáthovej lopte a iné. Z pohybovej liečby prevláda individuálna liečebná telesná výchova a SM.

Návštevné hodiny

Pondelok
14:00 – 16:00
Utorok
14:00 – 16:00
Streda
14:00 – 16:00
Štvrtok
14:00 – 16:00
Piatok
14:00 – 16:00
Sobota
14:00 – 16:00
Nedeľa14:00 – 16:00


Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

Na hospitalizáciu si nezabudnite priniesť:

  • Zdravotnú kartu, preukaz poistenca a občiansky preukaz
  • Odporúčanie na hospitalizáciu
  • Domáci úbor aby ste sa mohli pohybovať po procedúrach a oddelení
  • Pyžamo len na spanie
  • Hygienické a toaletné potreby
  • Protézu (ak ju používate)
  • Barlu alebo paličku (ak ju používate)
  • Ortopedické pomôcky a ortotické potreby

Kontakt

Vranovská nemocnica, a.s.
M.R. Štefánika 187/177B
Vranov nad Topľou

Oddelenie sa nachádza 0. poschodí budovy poliklinickej časti (A pavilón).

Telefonický kontakt

Oddelenie
057/48 65 184
Primárka oddelenia
057/48 65 436
Vedúca sestra
057/48 65 436