Moja pôrodnica Vranov nad Topľou

Pôrodný plán Pôrodný plán
Wifi WIFI
Voňavá pôrodnica Voňavá pôrodnica

Služby

Pôrodníctvo

Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.
V pôrodnica Vranov nad Topľou sa vykonávajú spontánne fyziologické a patologické pôrody v PEDA, alebo s použitím ENTONOXU; sectio caesarea v celkovej alebo spinálnej anestéze;  vákuumextrakcia; manuálna lýza  placenty; indukcia pôrodov  a programovanie pôrodov   na žiadosť pacientky.


Gynekológia

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu /okrem onkologickej operatívy/. Gynekológia má 12 lôžok,  z toho 3 pooperačné lôžka na intenzívnu pooperačnú starostlivosť, 1 nadštandardnú  jednolôžkovú izbu. Každá nadštandardná izba má samostatné zariadenia osobnej hygieny (WC a sprchovací kút), je vybavená  chladničkou, varnou kanvicou a televízorom.

VT_IFR2962.jpg

Neonatológia

Neonatologický úsek vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti. Starostlivosť poskytuje  všetkým fyziologickým  novorodencom, novorodencom s ľahšími a prechodnými adaptačnými poruchami, ako aj novorodencom, ktorí vyžadujú resuscitáciu, stabilizáciu stavu a prípravu na transport novorodenca na vyššie pracovisko.

VT_IFR3136.jpg

Pobyt na oddelení

Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém, možnosť návštev ale i nadštandardné izby za polovičné ceny. 

VT_IFR2846.jpg

Praktické informácie

Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.  Nájdete tu aj edukačé materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom. 

VT_IFR3166.jpg

Náš tím špecialistov

MUDr. Vladimír Spišák

MUDr. Vladimír Spišák

Od 1.4.2012 pôsobí na pozícii primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice. Zorganizoval tri urogynekologické workshopy a jeden laparoskopický workshop. V oblasti pôsobí už 26 rokov.

Viac
MUDr. Stanislav Podolský

MUDr. Stanislav Podolský

Od 1.4.2012 pôsobí na pozícii zástupcu primára GPO Vranovskej nemocnice. V odbore pôsobí už 19 rokov

Viac
Mgr. Mária Lipkošová

Mgr. Mária Lipkošová

Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na GPO. Koordinuje činnosť pôrodných asistentiek a pomocného personálu. Dbá o profesionálnu a etickú úroveň poskytovanej starostlivosti v pôrodníctve aj v gynekológii a sleduje moderné ošetrovateľské trendy v pôrodníctve.

Viac
Bc. Mária Vasilková

Bc. Mária Vasilková

Je laktačná sestra. Aj po rokoch skúseností je otvorená prijímať rôzne inovatívne zmeny vo svojom odbore. Medzi mamičkami je veľmi obľúbená, čomu nasvedčuje aj vysoká spokojnosť s laktačným poradenstvom.

Viac
MUDr. Jana Jenčová

MUDr. Jana Jenčová

Od 1.7.2012 pôsobí na pozícii vedúcej lekárky Neonatologického oddelenia Vranovskej nemocnice. Popri komplexnej činnosti na Novorodeneckom oddelení pracuje aj v neonatologickej ambulancii, ktorá poskytuje starostlivosť  deťom s  rôznym rizikom do veku 1. roka.

Viac
MUDr. Juraj Šikulínec

MUDr. Juraj Šikulínec

Je absolventom Jesseniovej fakulty v Martine UK. Do Sveta zdravia nastúpil na GPO oddelenie 11. júla 2016. Odbor gynekológia a pôrodníctvo si vybral pre jeho interdisciplinárnu povahu. Momentálne je zaradený do špecializačného študijného programu v danom odbore.

Viac
Mgr. Darina Cichá

Mgr. Darina Cichá

Pôsobí ako manažérka dennej zmeny , zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na úseku neonatológie. Riadi činnosť sestier a dbá o vysokú úroveň poskytovanej starostlivosti o novorodencov.

Viac
MUDr. Simona Kotuľaková

MUDr. Simona Kotuľaková

Študovala odbor Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach, ktorý ukončila v máji 2016. Vo Vranovskej nemocnici  a. s. pôsobí od 2. augusta 2016 na neonatalogickom oddelení. V budúcnosti by  chcela získať atestáciu v odbore pediatria s nadstavbou neonatológia.

Viac
MUDr. Zuzana Luteránová

MUDr. Zuzana Luteránová

 V roku 2015 nominovaná do Ligy výnimočných v kategórii lekár za Vranovskú nemocnicu. Vyhľadávaná lekárka k pôrodom (najviac výberov pôrodníka), má dobré výsledky v ultrasonografii (vyhotovuje videozáznamy pre tehotné).

Viac
MUDr. Lenka Pšeničňaková

MUDr. Lenka Pšeničňaková

 Ukončila štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2009 a v roku 2017 ukončila špecializačné štúdium  v odbore  Gynekológia a pôrodníctvo.  Absolvovala školenie v 3D-4D ultrasonografii. Okrem bežnej činnosti na oddelení sa venuje 3D/4D ultrasonografii.

Viac
MUDr. Martin Mičej

MUDr. Martin Mičej

 Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2000. V roku 2003 dosiahol v postgraduálnom štúdiu atestáciu  I.stupňa  a v roku 2015 európsku špecializačnú skúšku v odbore Gynekológia a pôrodníctvo. Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné.

Viac
Mgr. Daniela Chorcholičová

Mgr. Daniela Chorcholičová

Je držiteľkou certifikátu z predpôrodnej prípravy a už 4 roky vedie kurzy predpôrodnej prípravy v pôrodnici Vranov nad Topľou.

MUDr. Alexandra Štefaničová

MUDr. Alexandra Štefaničová

Je absolventkou  Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. Štúdium ukončila v roku 2016 a na GPO nastúpila 4. júla 2016. Jej rozhodnutie pracovať pre regionálnu nemocnicu bolo jednoznačné.

Viac
MUDr. Michal Zelizňák

MUDr. Michal Zelizňák

Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 1996. V roku 1999 a 2005 dosiahol v postgraduálnom štúdiu atestáciu  I.a II.stupňa v odbore Gynekológia a pôrodníctvo. Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. V odbore pôsobí už 20 rokov

Viac

Poďakovania

Dohodnite si vyšetrenie

Naplánujte si u nás pôrod do najmenších detailov.

Captcha obrázok

+421 918 895 110

Návštevné hodiny

Pondelok 14:00 - 16:00
Utorok
14:00 - 16:00
Streda
14:00 - 16:00
Štvrtok
14:00 - 16:00
Piatok
14:00 - 16:00
Sobota
14:00 - 16:00
Nedeľa
14:00 - 16:00

Ordinačné hodiny:


Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:


Pondelok – piatok    08:00 – 12:00

Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.


Ambulancia rizikovej tehotnosti:


Pondelok - piatok    12:00 – 16:00 

Kontakt

Vranovská nemocnica, a.s.

M.R. Štefánika 187/177B
093 27 Vranov nad Topľou
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou je súčasťou Gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia .

Nachádza sa na 2 poschodí pavilónu C (chirurgický pavilón).

Telefonický kontakt:

+421 (0) 908 926 419

E-mail:

porodnyplan.vt@svetzdravia.com