Kontaktujte nás

Moja pôrodnica Vranov nad Topľou

Pôrodný plán

Pôrodný plán

Wifi

WIFI

Voňavá pôrodnica

Voňavá pôrodnica

Služby

VT_IFR2962.jpg

Gynekológia

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu /okrem onkologickej operatívy/. Gynekológia má 12 lôžok,  z toho 3 pooperačné lôžka na intenzívnu pooperačnú starostlivosť, 1 nadštandardnú  jednolôžkovú izbu. Každá nadštandardná izba má samostatné zariadenia osobnej hygieny (WC a sprchovací kút), je vybavená  chladničkou, varnou kanvicou a televízorom.

Viac

Pôrodníctvo

Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.
V pôrodnica Vranov nad Topľou sa vykonávajú spontánne fyziologické a patologické pôrody v PEDA, alebo s použitím ENTONOXU; sectio caesarea v celkovej alebo spinálnej anestéze;  vákuumextrakcia; manuálna lýza  placenty; indukcia pôrodov  a programovanie pôrodov   na žiadosť pacientky.

Viac
VT_IFR3136.jpg

Neonatológia

Neonatologický úsek vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti. Starostlivosť poskytuje  všetkým fyziologickým  novorodencom, novorodencom s ľahšími a prechodnými adaptačnými poruchami, ako aj novorodencom, ktorí vyžadujú resuscitáciu, stabilizáciu stavu a prípravu na transport novorodenca na vyššie pracovisko.

Viac
VT_IFR2846.jpg

Pobyt na oddelení

Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém, možnosť návštev ale i nadštandardné izby za polovičné ceny. 

Viac
VT_IFR3166.jpg

Praktické informácie

Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.  Nájdete tu aj edukačé materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom. 

Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Vladimír Spišák

  MUDr. Vladimír Spišák

  Od 1.4.2012 pôsobí na pozícii primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice. Zorganizoval tri urogynekologické workshopy a jeden laparoskopický workshop. V oblasti pôsobí už 26 rokov.

  Viac

 • MUDr. Stanislav Podolský

  MUDr. Stanislav Podolský

  Od 1.4.2012 pôsobí na pozícii zástupcu primára GPO Vranovskej nemocnice. V odbore pôsobí už 19 rokov

  Viac

 • Mgr. Mária Lipkošová

  Mgr. Mária Lipkošová

  Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na GPO. Koordinuje činnosť pôrodných asistentiek a pomocného personálu. Dbá o profesionálnu a etickú úroveň poskytovanej starostlivosti v pôrodníctve aj v gynekológii a sleduje moderné ošetrovateľské trendy v pôrodníctve.

  Viac

 • Bc. Mária Vasilková

  Bc. Mária Vasilková

  Je laktačná sestra. Aj po rokoch skúseností je otvorená prijímať rôzne inovatívne zmeny vo svojom odbore. Medzi mamičkami je veľmi obľúbená, čomu nasvedčuje aj vysoká spokojnosť s laktačným poradenstvom.

  Viac

 • MUDr. Jana Jenčová

  MUDr. Jana Jenčová

  Od 1.7.2012 pôsobí na pozícii vedúcej lekárky Neonatologického oddelenia Vranovskej nemocnice. Popri komplexnej činnosti na Novorodeneckom oddelení pracuje aj v neonatologickej ambulancii, ktorá poskytuje starostlivosť  deťom s  rôznym rizikom do veku 1. roka.

  Viac

 • MUDr. Juraj Šikulínec

  MUDr. Juraj Šikulínec

  Je absolventom Jesseniovej fakulty v Martine UK. Do Sveta zdravia nastúpil na GPO oddelenie 11. júla 2016. Odbor gynekológia a pôrodníctvo si vybral pre jeho interdisciplinárnu povahu. Momentálne je zaradený do špecializačného študijného programu v danom odbore.

  Viac

 • Mgr. Darina Cichá

  Mgr. Darina Cichá

  Pôsobí ako manažérka dennej zmeny , zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na úseku neonatológie. Riadi činnosť sestier a dbá o vysokú úroveň poskytovanej starostlivosti o novorodencov.

  Viac

 • MUDr. Simona Kotuľaková

  MUDr. Simona Kotuľaková

  Študovala odbor Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach, ktorý ukončila v máji 2016. Vo Vranovskej nemocnici  a. s. pôsobí od 2. augusta 2016 na neonatalogickom oddelení. V budúcnosti by  chcela získať atestáciu v odbore pediatria s nadstavbou neonatológia.

  Viac

 • MUDr. Zuzana Luteránová

  MUDr. Zuzana Luteránová

   V roku 2015 nominovaná do Ligy výnimočných v kategórii lekár za Vranovskú nemocnicu. Vyhľadávaná lekárka k pôrodom (najviac výberov pôrodníka), má dobré výsledky v ultrasonografii (vyhotovuje videozáznamy pre tehotné).

  Viac

 • MUDr. Lenka Pšeničňaková

  MUDr. Lenka Pšeničňaková

   Ukončila štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2009.  Je v príprave na európsku špecializačnú skúšku  v odbore  Gynekológia a pôrodníctvo.  Absolvovala školenie v 3D-4D ultrasonografii. Okrem bežnej činnosti na oddelení sa venuje 3D/4D ultrasonografii.

  Viac

 • MUDr. Martin Mičej

  MUDr. Martin Mičej

   Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2000. V roku 2003 dosiahol v postgraduálnom štúdiu atestáciu  I.stupňa  a v roku 2015 európsku špecializačnú skúšku v odbore Gynekológia a pôrodníctvo. Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné.

  Viac

 • Mgr. Daniela Chorcholičová

  Mgr. Daniela Chorcholičová

  Je držiteľkou certifikátu z predpôrodnej prípravy a už 4 roky vedie kurzy predpôrodnej prípravy v pôrodnici Vranov nad Topľou.

 • MUDr. Alexandra Štefaničová

  MUDr. Alexandra Štefaničová

  Je absolventkou  Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. Štúdium ukončila v roku 2016 a na GPO nastúpila 4. júla 2016. Jej rozhodnutie pracovať pre regionálnu nemocnicu bolo jednoznačné.

  Viac

 • MUDr. Michal Zelizňák

  MUDr. Michal Zelizňák

  Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 1996. V roku 1999 a 2005 dosiahol v postgraduálnom štúdiu atestáciu  I.a II.stupňa v odbore Gynekológia a pôrodníctvo. Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. V odbore pôsobí už 20 rokov

  Viac

Vyjadrenia našich pacientok • Petra Verčimáková

   Som veľmi spokojná hlavne s novorodeneckým oddelením. To, aký majú prístup k matkám, rešpektujú to, že chcem mať dieťa stále pri sebe. Bábätko som mala hneď pri mne. To je pre mňa to najdôležitejšie. Mala som aj vlastný pôrodný plán. Na zmiernenie bolesti som využila fit loptu, dobre mi robil voľný pohyb. Bola som celkovo spokojná.

  Petra Verčimáková
  25 rokov, Vranov nad Topľou

 • Bibiana Korčinská

  Prišla som sem rodiť,  lebo som počula všetko len dobré o vranovskej pôrodnici. Po pôrode mi vraj hneď priložia dieťatko, to je pre mňa to najkrajšie.   Otec bude tiež pri pôrode. Zúčastňujeme sa aj predpôrodnej prípravy, aby som zvládla pôrod čo najlepšie, lebo som prvorodička. Oceňujem úžasný prístup lekárov a sestričiek.

  Bibiana Korčinská
  26 rokov, Sedliská (okres Vranov nad Topľou)

 • Mária Jeňová

    Prišla som sem rodiť na dobré odporúčania známych.  Je tu veľmi dobrý personál, o čom som sa presvedčila aj pri pôrode. Je tu dobré vybavenie, bola som na nadštandardnej izbe, laktačná sestra bola veľmi nápomocná a príjemná, všetko bolo skvelé.

  Mária Jeňová
  25 rokov, Humenné

 • Marianna Králová-Breciková

  Vo Vranove som sa rozhodla rodiť preto, že som  rodená Vranovčanka a počula som len dobré referencie o tom, ako je to tu zmodernizované, majú tu 4D ultrazvuk, takže vidím krásne moju dcérku. Oceňujem profesionálny a ľudský prístup zdravotníckeho personálu. Od môjho prvého pôrodu v roku 2009 sa tu toho naozaj veľa zmenilo.

  Marianna Králová-Breciková
  36 rokov, Podhradík pri Prešove

Dohodnite si vyšetrenie

+421 918 895 110

Naplánujte si u nás pôrod do najmenších detailov.

Captcha obrázok

Kontakt

Vranovská nemocnica, a.s.

M.R. Štefánika 187/177B
093 27 Vranov nad Topľou
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou je súčasťou Gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia .

Nachádza sa na 2 poschodí pavilónu C (chirurgický pavilón).

Telefonický kontakt:

+421 (0) 908 926 419

E-mail:

porodnyplan.vt@svetzdravia.com

Návštevné hodiny

Pondelok 14:00 - 16:00
Utorok
14:00 - 16:00
Streda
14:00 - 16:00
Štvrtok
14:00 - 16:00
Piatok
14:00 - 16:00
Sobota
14:00 - 16:00
Nedeľa
14:00 - 16:00

Ordinačné hodiny:


Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:


Pondelok – piatok    08:00 – 12:00

Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.


Ambulancia rizikovej tehotnosti:


Pondelok - piatok    12:00 – 16:00 

© 2017 Svet zdravia, a.s. - všetky práva vyhradené